Yeşilçam Ödülleri

“YEŞİLÇAM ÖDÜLLERİ”NDEN KÜLTÜR SANAT HİZMET ÖDÜLÜ YEŞİLÇAM’IN 3 DUAYENİNE VERİLİYOR

TÜRSAK Vakfı ve Beyoğlu Belediyesi işbirliğiyle Turkcell'in ana sponsorluğunda düzenlenen, Türkiye'nin en geniş katılımlı jürisinin belirlediği 'Yeşilçam Ödülleri'nde yarışan 13 kategori ve "Kültür ve Sanat Hizmet Ödülü"ne ek olarak bu yıl ilk kez "Onur Ödülü" veriliyor.

Sanat hayatına, 100'ün üzerinde film sığdıran, uzun yıllar boyunca sinema tutkunlarının hayranlığını kazanan Filiz Akın'a geçtiğimiz yıl takdim edilen "Kültür Sanat Hizmet Ödülü"; bu yıl 3 duayen isme verilecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Türk Kültür ve Sanat yaşamının gelişmesine büyük katkıda bulunan sanatçılara sunduğu ödül; Yeşilçam'a damgasını vuran oyunculuk gücünü TV ekranlarına da taşıyan, yıllara meydan okuyan ismi Nebahat Çehre, Türk sinemasının daima genç kalmayı başaran, İstanbul'un ve büyük aşkların simgesi İzzet Günay ve Türk sinemasının altın çocuğu, unutulmaz jönü, Göksel Arsoy'a veriliyor. 

İlk "Onur Ödülü"
Türker İnanoğlu'na

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan YEŞİLÇAM ÖDÜLLERİ, 13 kategoride vereceği ödüllerin yanı sıra, ömrünü Türk sinemasının tarihine ve gelişimine adamış büyük ustalara, isimleri Türk halkının belleklerine silinmez harflerle yazılmış duayenlerine "Onur Ödülü" takdim edecek. Türk sinemasına sadece sayısız dev eser ve yetenek değil, aynı zamanda onu geleceğe taşıyan kurumlar armağan eden Türker İnanoğlu'na, 4.  Yeşilçam Ödülleri "Onur Ödülü" takdim edilecek. 

Yeşilçam Ödül Töreni, 28 Mart Pazartesi gecesi Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek görkemli bir törenle sahiplerini bulacak. 

YEŞİLÇAM ÖDÜLLERİ