Yeşilçam Ödülleri

TÜRKİYE’NİN ‘OSCAR’LARI 23 MART 2010’DA SAHİPLERİNİ BULACAK

TÜRSAK Vakfının Turkcell'in Ana Sponsorluğunda, Beyoğlu Belediyesi'yle birlikte gerçekleştirdiği, ülkemizin, 2500 üyeden oluşan en geniş katılımlı jürisi tarafından değerlendirilen ve Türk sinemasının Oscar Ödülleri olarak kabul edilen 'Yeşilçam Ödülleri'nin üçüncüsü, 23 Mart 2010'da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek muhteşem bir törenle üçüncü kez sahiplerini bulacak.

2009 TÜRK FİLMLERİNİN ALTIN YILI

2009 yılında Türk filmleri, hem izleyici sayısı hem de festivallerde aldıkları başarılı sonuçlarla tarihe geçti. En çok izlenen filmler listesinde ilk 3 sıraya Türk filmleri yerleşirken, yine en çok izlenen ilk 10 filmin 5'i Türk filmleri oldu. Sinemalara giden yaklaşık 37 milyon seyircinin yarısı ise tercihini yine Türk filmlerinden yana kullandı. Türk sinemasının bu en verimli yılında 30'a yakın yeni yönetmen ilk filmlerine imza attı.

62 film ve yüzlerce yapımcı, yönetmen, senarist, oyuncu ve yapım ekibinin yarışacağı 2009 Yeşilçam Ödülleri'nin 23 Mart'ta Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek gala gecesi tüm sektör tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor.

YEŞİLÇAM ÖDÜLLERİ