Yeşilçam Ödülleri

“YEŞİLÇAM ÖDÜLLERİ”NDE İLK HEYECAN

Bergüzar Korel"4. Yeşilçam Ödülleri"nde 13 kategoride ilk 5 aday
16 Şubat gecesi açıklanıyor.

TÜRSAK Vakfı ve Beyoğlu Belediyesi'nin işbirliğiyle ve Turkcell'in Ana Sponsorluğunda düzenlenen "Yeşilçam Ödülleri"nin adayları açıklanıyor.

1 Ocak - 31 Aralık 2010 tarihleri arasında gösterime giren Türk filmleri için "Yeşilçam Ödülleri" heyecanı her geçen gün artıyor. Finalde 13 kategoride yarışacak 5'er aday, 16 Şubat gecesi Rahmi M. Koç Müzesi'nde düzenlenecek partide duyurulacak. 

 

YEŞİLÇAM  ÖDÜLLERİ'NİN FİNAL ADAYLARINI BERGÜZAR KOREL
VE ENGİN ALTAN DÜZYATAN AÇIKLIYOR...

Bu yıl dördüncü kez Türk sinemasının en iyilerini ödüllendirmeye hazırlanan "Yeşilçam Ödülleri"nin final adaylarının açıklanacağı gecenin sunumunu, sinema ve TV dünyasının genç ve başarılı oyuncuları Bergüzar Korel ve Engin Altan Düzyatan yapacak.

Adayların açıklanmasının ardından yapılacak Yeşilçam Ödülleri Partisi'nde Türkiye'nin en iyi DJ'lerinden biri olan Murat Uncuoğlu'nun müzikleri eşliğinde konuklar eğlenceli bir gece geçirecek.

İki aşamalı ve en geniş katılımlı jüri sistemiyle Yeşilçam Ödülleri'nde, 'En İyi Film Ödülü' T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı adına verilecek. 

 11 ana dal, 2 özel kategoride belirlenecek Yeşilçam Ödülleri'nde, "En İyi Film"  ödülünün sahibi 250 bin TL, "En İyi İlk Film" ödülünün sahibi 50 bin TL, "En İyi Yönetmen" ödülünün sahibi ise 50 bin TL'lik para armağanıyla destekleniyor.

Ödül töreni 28 Mart'ta

"Yeşilçam Ödülleri" 28 Mart 2011'de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek muhteşem bir törenle dördüncü kez sahiplerini bulacak.  

YEŞİLÇAM ÖDÜLLERİ